• Twoje 1,5% = ich zdrowie

• Już wkrótce rozpocznie się proces rozliczania podatku PIT za 2022 r. W 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %.

W imieniu naszych uczniów oraz ich rodziców, którzy potrzebują pomocy, prosimy o przekazanie 1,5% podatku w rozliczeniu PIT za 2022 r. na rzecz Klary, Liliany, Rafała lub Macieja. To nic nie kosztuje! Szczegóły:

1) Klara Drozdek

Cel szczegółowy: 0244715 Klara

2)Liliana Hołownia

Cel szczegółowy: Liliana Hołownia 61/H

3) Rafał Kwiatkowski

Cel szczegółowy: Rafał Kwiatkowski

4) Maciej Nowakowski

Cel szczegółowy: Nowakowski Maciej

• 31. Finał WOŚP

• Nasi uczniowie od lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  Podczas 31. Finału udzielali się jako wolontariusze, a w ramach prezentacji artystycznych, które mogliśmy obserwować na placu przy budynku Urzędu Miejskiego, wystąpił zespół wokalny pod wodzą pani Katarzyny Poprawskiej oraz zespół taneczny przygotowany przez panią Flawię Wityńską - Chyską. Zachęcamy do obejrzenia relacji z ich występów:

• Bezpieczne ferie

• Jeszcze chwilka, jeszcze momencik i zaczną się ferie zimowe! Zanim jednak uczniowie udadzą się na zasłużony wypoczynek, musieli zostać poinstruowani, jak postępować, aby być bezpiecznym. 26 stycznia, na plaży przy zalewie wodnym, spotkali się z ratownikami z PSP Szprotawa, OSP Małomice oraz OSP Lubiechów, a także z policjantami z Posterunku Policji w Szprotawie. Podczas pokazu dowiedzieli się, czego robić nie wolno i jak należy postępować, gdy ktoś inny będzie potrzebował ich pomocy.

• Bazarek i loteria dla KLARY

• Na dzisiejszym spotkaniu wolontariusze ze szkolnego koła "Bratek" debatowali, w jaki sposób mogą aktywnie włączyć się do zbiórki środków na leczenie i rehabilitację ich koleżanki Klary. I wymyślili: 16 lutego - "Słodki bazarek dla Klary", czyli sprzedaż przepysznych, swojskich wypieków, deserów i innych słodkości; 17 lutego - "Kiermasz fantów", w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w tych wydarzeniach serdecznie zapraszamy uczniów, ich rodziców, ale także osoby, które nie są na co dzień związane ze szkołą.

Jednocześnie prosimy (i od razu dziękujemy) o wsparcie w postaci:

- wypieków i innych słodkości, które zostaną wystawione na bazarku,

- nowych lub używanych (w bardzo dobrym stanie) przedmiotów (zabawki, maskotki, gry, książki, itp.) na loterię fantową.

Całkowity dochód zebrany podczas tych dwóch wydarzeń zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Klary.

To nie koniec naszych pomysłów na to, jak pomóc Klarze. Ale o tym w niedalekiej przyszłości...

• Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• 20 lutego 2023 r. (poniedziałek) w świetlicy szkolnej odbędą się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom.” Turniej przeprowadzony będzie w dwóch grupach wiekowych: klasy I – IV oraz klasy V – VIII. Chętnych zapraszamy do zapisów w świetlicy szkolnej do 16 lutego.

• Pomóżmy Klarze wrócić do zdrowia!

• Nasza szkolna społeczność już wielokrotnie pokazała, że chce i potrafi pomagać. Tym razem sprawa dotyczy naszej uczennicy, Waszej koleżanki i przyjaciółki. Zróbmy wszystko, aby Klara jak najszybciej powróciła do pełni zdrowia i znów mogła zasiąść w szkolnej ławce! Link do zbiórki: Klara Drozdek na siepomaga.pl

• Szkolny Dzień Łamigłówek

• 14 stycznia przypada Światowy Dzień Logiki. Z tej okazji obchodziliśmy Szkolny Dzień Łamigłówek. Podczas lekcji matematyki uczniowie kl. IV – VIII zmagali się z łamigłówkami, wymagającymi nie tylko kreatywności, ale i niestandardowego myślenia. Zgłębiali tajemnice tangramu, tworzyli obrazki z wykorzystaniem pentomino, a także rozwijali wyobraźnię przestrzenną tworząc budowle z zastosowaniem sześciennych klocków i gry "Trzy widoki" .

Uczniowie pracowali w grupach i indywidualnie a przy tym doskonale się bawili. Łamigłówki to doskonała gimnastyka dla umysłu , jak również świetny pomysł na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

• Rozstrzygnięcia w konkursie świątecznym

• Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych na konkurs świąteczny, którego organizatorem była świetlica szkolna. Do konkursu zgłosiło się 10. uczestników. Prace są piękne, każda inna, ale na każdej jest akcent Świąt Bożego Narodzenia. Po przeanalizowaniu prac pod kątem zgodności z tematem, estetyki wykonania oraz wyrazu artystycznego nagrodzono wszystkie prace.

Uczestnikami konkursu byli:

– Nina Dec kl. II b

- Milena Dec kl. IB b

– Alan Lewandowski kl. II a

- Julia Lasota kl. IIIa

– Kryspin Lewandowski kl. VIII b

– Wiktor Sołtysiak kl. II b

– Mateusz Styś kl. V b

– Lena Szot kl. II a

– Wiktoria Świechowska kl. IV c

– Dominika Tylza kl. II a

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przesyłamy wielkie gratulacje!

• Niecodzienna wizyta

• Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć w naszej szkole bardzo ciekawe osoby: polsko - ugandyjskie małżeństwo Anię i Iana oraz ich córeczkę Emmę. Na co dzień zajmują się oni m. in. pomocą dzieciom i młodzieży. Fundacja Agandi, którą założyli, wspiera domy dziecka i szkoły w Ugandzie.

Podczas spotkania uczniowie poznali kulturę i styl życia mieszkańców Ugandy. Nauczyli się krótkiej piosenki w języku swahili oraz podszkolili swój angielski, ponieważ Ian biegle posługuje się tym językiem. Mieli także okazję zobaczyć piłkę wykonaną z liści bananowca oraz inne ręcznie wykonane przez podopiecznych fundacji przedmioty. To oczywiście nie wszystko. Dzięki spotkaniu on-line pozdrowiliśmy ugandyjskie dzieci, a one odwzajemniły się tym samym.

Duża ciekawość sprawiła, że nie zabrakło ważnych, często zaskakujących pytań. Dowiedzieliśmy się m.in. jaka pogoda na co dzień panuje w Ugandzie, jak wyglądają ich banknoty, czy mają dobrych sportowców, ile czasu podróżuje się z Polski do Ugandy oraz... ile krów musi przekazać rodzinie dziewczyny ojciec przyszłego pana młodego.