• W Dzień Piżamy - POMAGAMY!

• Ciąg dalszy Szkolnych Dni Profilaktyki pod hasłem „W DZIEŃ PIŻAMY – POMAGAMY!!!” W ramach solidarności z dziećmi hospitalizowanymi na oddziałach onkologicznych, na korytarzach naszej szkoły w czwartek 26 października można było spotkać  wielu bywalców ubranych w piżamy lub szlafroki. Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji, do której dołączyliśmy już po raz kolejny, jest Fundacja "Gdy Liczy się Czas" z Lublina.

Akcja miała przede wszystkim charakter charytatywny i towarzyszył jej Kiermasz Śniadaniowy oraz symboliczny Bieg w Piżamie, który odbył się na naszym boisku.

W tym roku pomagaliśmy Tym, do których nam najbliżej – Rafałkowi Kwiatkowskiemu i Klarze Drozdek, dlatego też nasz bieg odbył się pod hasłem „Biegniemy po zdrowie dla Klary i Rafała”.

Podczas kiermaszu można było zakupić drugie śniadanie – m.in. sałatkę jarzynową, kanapki, a także różne słodkości – domowe wypieki i desery oraz galaretkę z owocami.

Całkowity dochód z akcji w kwocie 3.242,00 zł zostanie przeznaczony na wsparcie naszych uczniów.

• Przerwę to my wykorzystujemy na... czytanie!

• W czwartek 26 października 2023 r. po raz trzeci wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana była w ramach MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH oraz kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W tym roku czytaliśmy bajki i baśnie: „Tomcio Paluch”, „Wróżki”, „Królewna Śnieżka”, „Stoliczku, nakryj się”, „Ośla skórka”, „Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek” i inne. Akcja przebiegała pod hasłem – STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM. Uczennice klas piątych recytowały też maluchom wiersze. W biciu rekordu udział wzięli wszyscy uczniowie z klas I – V oraz nauczyciele naszej szkoły. Wszystkim dziękujemy za współpracę i zaangażowanie. Dzięki Wam tegoroczny rekord wzbogacimy o 276 osób czytających na przerwie.

• Dzień Edukacji Narodowej '2023

• Chociaż Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, my to wydarzenie świętowaliśmy dzień wcześniej. I jak to w piosence: była zabawa, działo się, było głośno i było radośnie!
            Jeszcze raz, wszystkim pracownikom oświaty, życzymy wszelkiej pomyślności i samych cudownych chwil w towarzystwie swoich uczniów!

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Od wielu lat w październiku obchodzimy MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W tym roku IASL jako hasło przewodnie MMBS 2023 wybrało – „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu: Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”. Biblioteka szkolna zaprasza do kilku akcji, które mają na celu zainteresowanie książką, podnoszenie poziomu czytelnictwa, promocję biblioteki szkolnej oraz zaakcentowanie Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych:

1. Konkurs czytelniczo – plastyczny pod hasłem: "Jesień".
            2. Akcja: "Jesienne drzewo czytelnicze".
            3. Książki lubią zakładki.
            4. "Przerwa na czytanie" – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
            5. Akcja czytelnicza: "Klub pożeraczy książek".

O wszystkich działaniach i zasadach dowiecie się w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września uczniowie klas 1 - 3 włączyli się do akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu dzieci słuchały wierszy Anny Świrszczyńskiej, Joanny Papuzińskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny i Danuty Wawiłow.Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Wszyscy wiedzą, jakie są zalety czytania książek, jednak od czasu do czasu warto o nich przypominać.

To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, ale też budowanie prawdziwej i trwałej więzi z dzieckiem. I to chyba jest najważniejsza zaleta wspólnego czytania! Warto też przypomnieć, że czytanie rozbudza wyobraźnię oraz ciekawość świata. Dzieci, którym rodzice czytają książeczki od najwcześniejszego dzieciństwa, szybciej same opanowują umiejętność czytania. Dużo lepiej radzą sobie z ortografią, układaniem zdań, tworzeniem własnych opowiadań. Warto więc codziennie usiąść i wspólnie poczytać ulubioną książkę.

Korzystając z okazji zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie przeznaczyli 10–15 minut na głośne, wspólne czytanie. A także zapraszamy wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej i korzystania z jej zasobów.

• Pobiegliśmy z Biblioteką!

• 30 wrześniaj, w pięknych okolicznościach przyrody, odbył się IV Bieg z Biblioteką Publiczną w Małomicach. Nasza szkoła miała w nim godną reprezentację wśród zawodników, widzów oraz wolontariuszy. Gratulacje dla organizatorów i do zobaczenia za rok!