• Dzień Otwarty szkoły

• Przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami! Z radością zapraszamy Was na Dzień Otwarty naszej szkoły, który odbędzie się 21 marca! To wyjątkowa okazja, by z bliska poznać szkolną społeczność, odkryć nasze podejście do edukacji i zobaczyć, jak wspieramy rozwój każdego ucznia.
            Kiedy? 21 marca, startujemy o godzinie 16:00.
            Gdzie? Budynek szkoły - Plac Tysiąclecia 3

Co Was czeka?

- Zwiedzanie szkoły i zapoznanie się z naszymi klasami i pracowniami.

- Spotkania z nauczycielami i uczniami, którzy odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.

- Zajęcia i zabawy dla dzieci.

- Spotkanie informacyjne rodziców z dyrekcją oraz nauczycielami.

Dzień Otwarty to doskonały moment, by poczuć atmosferę szkoły, poznać ludzi, którzy tworzą naszą edukacyjną społeczność i dowiedzieć się, jak możemy wspierać Wasze dziecko w jego edukacyjnej podróży.

Nie przegapcie tej szansy! Przyjdźcie i zobaczcie, dlaczego jesteśmy dumni z naszej szkoły. Czekamy na Was!

• Przekaż swoje 1,5% podatku na wsparcie naszych uczniów

• Jeżeli nie zdecydowałaś/zdecydowałeś jeszcze, komu przekażesz 1,5% swojego podatku, śpieszymy z pomocą. Poniżej znajduje się lista uczniów naszej szkoły, którzy potrzebują wsparcia w leczeniu oraz rehabilitacji. Podziel się z nimi dobrem.

1) Drozek Klara

Cel szczegółowy: 0244715 Klara

2) Hołownia Liliana

Cel szczegółowy: Liliana Hołownia 61/H

3) Kwiatkowski Rafał

Cel szczegółowy: Rafał Kwiatkowski

4) Nowakowski Maciej

Cel szczegółowy: 21881 Nowakowski Maciej

5) Socha Gloria

Cel szczegółowy: Socha, 7941

• Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2023/2024

• 9 lutego mieliśmy przyjemność podsumować pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole. To był wyjątkowy dzień pełen radości i uznania dla naszych zdolnych uczniów! Spotkanie uświetniły występy zespołu wokalnego oraz tanecznego, które pokazały, jak niesamowite talenty można odnaleźć w murach naszej szkoły. Serdeczne podziękowania dla wszystkich wykonawców za ich zaangażowanie i piękne przedstawienie! W ramach klasowego turnieju przypomnieliśmy także najważniejsze wydarzenia, które były naszym udziałem w minionym półroczu.

W trakcie spotkania pani dyrektor miała zaszczyt wręczyć pamiątkowe dyplomy uczniom, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami, uzyskując średnią ocen 5,0 i powyżej oraz doskonałą frekwencję - na poziomie powyżej 99%. Jesteśmy niezmiernie dumni z Waszego zaangażowania, dyscypliny i ciężkiej pracy!

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz jego opiekunce za niesamowite zaangażowanie i organizację tego inspirującego wydarzenia. Wasz wkład w życie szkolne jest nieoceniony i bardzo doceniany!

To półrocze było pełne wyzwań, ale razem pokazaliśmy, że dzięki współpracy, determinacji i wzajemnemu wsparciu możemy osiągnąć wszystko. Cieszymy się na kolejne sukcesy i nie możemy się doczekać, co przyniesie druga połowa roku szkolnego.

I na koniec najważniejsze: Zaczynamy ferie zimowe!

• Spotkania z kulturą czas zacząć

• W ramach współpracy z Małomickim Ośrodkiem Kultury uczniowie klas czwartych odwiedzili Teatr Lubuski i obejrzeli spektakl "POP!". To zawołanie, którego używają mieszkańcy niezwykłej planety zrobionej z ziaren kukurydzy – Popkorlandii. Mają bardzo nietypowy wygląd, ruchy i zachowania – są totalnie inni niż mieszkańcy Ziemi. Nigdy nie widziano ich na naszej planecie, a teraz okazuje się, że przybyli na Ziemię i chcą zbadać, czy jest ona dla nich przyjaznym miejscem do życia. W wyniku wysokiej temperatury na ich ukochanej Popcorlandii ziarna kukurydzy zaczynają pęcznieć i popcorn zasypuje już całą planetę. Gdyby nie udało się jej uratować, muszą mieć plan B.

FloriPop i SobiPop – przybysze z popcornowej krainy – spotykają się więc z dziećmi i przy ich pomocy sprawdzają, czy Ziemia i jej mieszkańcy są dla nich przyjaźni. W trakcie interaktywnych spotkań dowiadują się coraz więcej o naszej planecie, poznają panujące tu zwyczaje, doświadczają różnorodności. Oprócz interaktywnych spotkań, Flori i Sobi dzielą się swoim światem poprzez mniej angażujące działania, przeznaczone na wyciszenie, zatrzymanie, pokazując je za pomocą plastycznych obrazów, ruchu czy muzyki.

Spektakl porusza temat różnorodności oraz pokazuje widzom i widzkom, co może się wydarzyć, kiedy jesteśmy otwarci na to, co nowe, inne i nieznane.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w projekcie.

• Bezpieczne Ferie ze Strażą Pożarną!

• W ramach programu "Bezpieczne Ferie" 8 lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pokazach, które odbyły się na małomickim zalewie, przygotowanych przez druhów z PSP Szprotawa oraz OSP Lubiechów. To była wyjątkowa lekcja! Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko do nauki, ale i praktyki - każdy mógł spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy z użyciem fantomu do nauki resuscytacji. To cenne umiejętności, które mogą uratować życie drugiej osobie! Fascynującym momentem był pokaz technik ratowania ludzi, prezentowany przez strażaków. Scenariusz, w którym ktoś wpada pod załamujący się lód, był dla wszystkich przypomnieniem o tym, jak ważna jest ostrożność podczas zimowych zabaw nad wodą.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim obecnym na dzisiejszym pokazie strażakom za ich zaangażowanie w organizację tego wydarzenia. Jesteśmy wdzięczni za lekcję, pokazy i za to, że informujecie, jak ważne każdego dnia jest dbanie o bezpieczeństwo.

Niech zbliżające się ferie zimowe będą dla wszystkich czasem radości, ale przede wszystkim bezpiecznym okresem. Pamiętajmy o zasadach, które strażacy przekazali nam podczas pokazów!