• Dołącz do akcji zbierania Talenciaków!

• Robisz zakupy w sieci sklepów Lidl? Jeżeli tak, to przy okazji możesz wesprzeć naszą szkołę i pomóc jej w zdobyciu nowego wyposażenia. Jak to działa? Wszystkiego dowiesz się z filmiku poniżej:

• Narodowe czytanie '2022

• W tym roku, już po raz jedenasty, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie", która organizowana jest przez prezydenta RP. Podczas minionych lat wspólnie czytaliśmy m.in. "Pana Tadeusza", "Quo vadis", "Lalkę" czy też "Moralność pani Dulskiej". W tym roku lekturą zostały "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Małomicach zorganizowaliśmy dla uczniów klas VI - VIII wspólne odczytanie dwóch utworów wieszcza narodowego: "Pani Twardowskiej" oraz "Świtezianki", które są lekturami obowiązkowymi z języka polskiego. Uczniowie klas młodszych w akcji również uczestniczyli, jednak czytali nieco krótsze i dostosowane do swojego wieku utwory Adama Mickiewicza.

Serdecznie dziękujemy pani Kamili Karolczak - dyrektor Biblioteki Publicznej w Małomicach oraz jej współpracowniczkom za wspólną realizację tego przedsięwzięcia.

• Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

• Klamka zapadła... Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Pani Dyrektor Renata Fuławka w swoim okolicznościowym przemówieniu życzyła uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom wytrwałości oraz sukcesów edukacyjnych, pogody ducha i czerpania ze szkoły tego, co najlepsze. Rymowane życzenia (co stało się już tradycją) przekazał całej społeczności szkolnej przewodniczący Rady Miejskiej w Małomicach pan Paweł Gorzków.

Szczególnie gorące przywitanie dotyczyło uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją przygodę w naszej szkole. Im została też poświęcona główna część uroczystości, czyli pasowanie na ucznia. Po nim 38. pierwszaków zostało już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Małomicach.