• II edycja Dnia Piżamy

• Już w najbliższy czwartek II edycja "Dnia piżamy". W tym dniu, chętni uczniowie, przychodzą do szkoły w piżamie lub w szlafroku, które zakładają na ubranie. Na boisku szkolnym odbędzie się również symboliczny bieg w piżamach. Poprzez to wydarzenie włączamy się w II ogólnopolską edycję charytatywnego „Biegu w Piżamie”, którego celem jest wsparcie dzieci na oddziałach onkologicznych w Polsce. Tej akcji towarzyszyć będzie „Kiermasz śniadaniowy”.

• Kartki dla nauczycieli

• 13 października uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej wręczyli nauczycielom z naszej szkoły kartki z życzeniami, które stworzyli wspólnie z opiekunem w czasie zajęć świetlicowych. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzyli dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

• Pamiętamy o zmarłych pracownikach szkoły

• Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Są jednak osoby, które przez wiele lat związane były z naszą szkołą, ale już z nami świętować nie mogą. Pamiętamy o nich i w przeddzień szkolnego święta odwiedziliśmy ich groby na małomickim cmentarzu.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoim opiekunem odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, pomodlili się za ich dusze oraz zapalili znicze.

• Przerwa na czytanie!

• W środę 12 października 2022 r. drugi raz uczestniczyliśmy w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana jest w ramach MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH oraz kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.  Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

W tym roku czytaliśmy utwory Marii Konopnickiej: „Na jagody”, „O Janku Wędrowniczku”, „Co słonko widziało”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. W biciu rekordu udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły. Wszystkim dziękujemy za współpracę  i zaangażowanie. Dzięki Wam tegoroczny rekord wzbogacimy o 325 osób czytających na przerwie.

Po czytaniu uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Moja ilustracja do utworu Marii Konopnickiej”.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia '2022

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w nietypowy sposób oraz uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Uczniowie sprawdzają „tabliczkową” wiedzę swoich koleżanek i kolegów oraz osób dorosłych. Akcja wpisała się na stałe do kalendarza imprez i uroczystości w naszej szkole.

Od początku września uczniowie przypominali i utrwalali sobie tabliczkę mnożenia w formie gier i zabaw, interaktywnych ćwiczeń, układanek podczas lekcji matematyki, zajęć świetlicowych oraz w domu. Kulminacyjnym momentem akcji był 7 października. Tego dnia Komisje Egzaminacyjne przeprowadziły sprawdzian ze znajomości tabliczki wśród dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek z kl. III – VIII. Każdy kto pozytywnie zdał egzamin otrzymał imienny certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki i tym samym uzyskał tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z tabliczką mnożenia. Do zobaczenia za rok :)

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Na całym świecie październik jest  Miesiącem  Bibliotek Szkolnych.  W tym roku święto obchodzone jest pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.  W naszej szkole zapraszamy uczniów do kilku akcji:

1. Tworzenie listy „Moja ulubiona książka – polecam do przeczytania kolegom
            i koleżankom”.

2.  Udział w kolejnej edycji  „Przerwy na czytanie” – próby bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Będziemy czytać utwory Marii Konopnickiej.

3. Konkurs czytelniczo-plastyczny „Moja ilustracja do utworu Marii Konopnickiej” – technika prac dowolna, format A4, termin oddawania prac – 31 października 2022 r.  do biblioteki szkolnej.

4. „Ostatnio przeczytałam/przeczytałem” – opowiadanie lub ilustracja do przeczytanej książki.

5. Wywiad z nauczycielami: „Ulubione książki z czasów dzieciństwa”.

• Jak bezpiecznie dojść do szkoły?

• O odpowiedź na te pytanie zadbali szprotawscy policjanci. Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły dotarła i do nas.  6 października uczniów klas I - IV odwiedzili sierż. szt. Małgorzata Rogodzińska oraz mł. asp. Andrzej Szykuła z Komisariatu Policji w Szprotawie. W ramach akcji policjanci zapoznali uczniów z obowiązującymi przepisami w ruchu drogowym oraz pokazali przykłady reagowania w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. Wszyscy uczniowie biorący udział w prelekcji otrzymali upominki - odblaski ufundowane przez Gminę Małomice.