• Czym jest Office 365?

• Każdy uczeń naszej szkoły otrzymuje możliwość bezpłatnego korzystania z usługi Office 365. Jest to narzędzie, które wykorzystujemy przede wszystkim podczas nauki zdalnej, ale sprawdza się ono równie doskonale, gdy uczymy się stacjonarnie.

Office 365 jest następcą klasycznego pakietu biurowego, od którego odróżnia się nastawieniem na obsługę danych w chmurze, większą integracją z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do współpracy w zespole. Office 365 to Twoje biuro w chmurze, dzięki któremu masz dostęp do swoich aplikacji i plików niemal z każdego miejsca — komputera Windows, Linux i Mac, telefonu iPhone czy Android oraz innych urządzeń mobilnych. Dostępność aplikacji, bezpieczeństwo i elastyczność pracy oferowane przez Microsoft Office poprawiają wydajność oraz wygodę pracy firm i szkół na całym świecie!

Co znajduje się w pakiecie Office 365? W pakiecie aplikacji otrzymujesz aplikacje jak Word, Excel czy PowerPoint, przestrzeń na pliki w chmurze OneDrive, aplikację poczty Outlook oraz nowoczesny komunikator Microsoft Teams. Wszystkie aplikacje i narzędzia Office 365 są zsynchronizowane z zasobami Twojej organizacji przez co możesz wygodnie współpracować online i szybko udostępniać dokumenty. Jedną z najważniejszych cech Office 365 jest możliwość współtworzenia dokumentów, czyli edytowania treści przez wiele osób w tym samym czasie.

• MS TEAMS

• Jednym z narzędzi pakietu Office 365 jest aplikacja Microsoft Teams. To centrum pracy zespołowej, które łączy wszystko, czego potrzebuje zespół: czaty i konwersacje z podziałem na wątki, spotkania i wideolekcje, nawiązywanie połączeń, współpraca nad zawartością z użyciem możliwości aplikacji platformy Office 365. Za pomocą aplikacji Microsoft Teams można zarządzać wieloma aspektami — czatować, sporządzać plany, udostępniać pliki, zadania, a nawet swoją lokalizację, koordynować zdarzenia z innymi członkami klasy oraz szybko podejmować decyzje. Aplikacja Teams udostępnia jedno centrum, które pomoże Ci pozostawać w kontakcie, zorganizować się i wprowadzić równowagę do całego życia.

• SAMOUCZKI DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

• Czym jest Office 365 dla Edukacji?

• Lekcje online - gdzie i jak korzystać z MS TEAMS?

• Jak zalogować się na szkolne konto w MS TEAMS i OFFICE 365?

• MS TEAMS - instrukcja obsługi

• ONE NOTE - wirtualny notes

• Jak wykonywać zadania domowe w MS TEAMS i OFFICE 365?

• Jak robić zrzuty ekranu?