• Świetlica - informacje

• Świetlica szkolna czynna jest  od poniedziałku do  piątku w godzinach  6:35 – 15:15
      (obowiązuje od 4 września 2023 r.)

Uczęszczają do niej uczniowie klas  I – VIII Szkoły Podstawowej.

Opiekę nad dziećmi sprawują: Katarzyna Branicka, Renata Rybicka, Mariola Wojcieszek, Danuta Górak, Mirosław Kapryczuk

Świetlica szkolna jest ważnym  elementem życia i funkcjonowania szkoły. Jest to miejsce, w którym  uczniowie  w  bezpieczny i radosny sposób spędzają swój wolny czas. W zależności od wieku dzieci dostosowane są  zajęcia do ich potrzeb i możliwości.

W świetlicy prowadzone są zajęcia:

• manualne,
      • sportowe ogólnorozwojowe,
      • gry i zabawy stolikowe,
      • dydaktyczne ( ćwiczenia w poprawnym czytaniu, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek  i zagadek),
      • zajęcia z wykorzystaniem  środków audiowizualnych i multimediów,
      • spotkania z  literaturą,
      • pomoc w odrabianiu zadań domowych.

Zajęcia prowadzone są wg rocznego planu pracy realizowanego w formie tematów tygodniowych dotyczących życia szkoły, wydarzeń kulturalno-historycznych, zmian zachodzących  w  przyrodzie  w  ciągu  roku, a także uroczystości  państwowych  i świąt.

Wychowankowie  mogą  brać  udział  w  licznych  świetlicowych konkursach.

• Dokumenty świetlicy

• Nasza szkoła uczestniczy w programach: „Owoce w szkole” i „Mleko z klasą”.

OWOCE W SZKOLE

Program Unii Europejskiej „Owoce w szkole” jest skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych u  dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działanie towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

MLEKO Z KLASĄ

Celem programu jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u dzieci poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Zachęcamy dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności, takich jak: konkursy, programy edukacyjne, współpraca z mediami. Programem są objęci uczniowie szkoły podstawowej. Inicjatywa „Mleko z klasą” jest oparta na programie dopłat unijnych do mleka szkolnego, za który odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego. W ramach tego programu dzieci naszej szkoły otrzymują bezpłatnie mleko w kartonikach.

• Świetlica - wydarzenia

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

W związku ze zbliżającym się świętem  Wszystkich Świętych  uczniowie  kl. VIII w dniu 25. 10. 2019 r. w czasie zajęć świetlicowych odwiedzili pobliski  cmentarz  i zapalili znicze na grobach uczestników II wojny światowej.

Celem zajęć  było ukazanie młodzieży  ludzi odważnych, kochających Polskę,  ale których nie ma już wśród nas. W naszym środowisku żyło dużo patriotów, bohaterów, którzy brali udział, np.: w walkach o Warszawę, Kołobrzeg, Berlin.  Szli z linią frontu. Wiernie służyli Ojczyźnie  bez względu na to czy byli w oddziale  partyzanckim,  czy  żołnierzami pod dowództwem  gen. Andersa.

Dzień Origami

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym każdy znajdzie dla siebie zajęcie.

Z okazji Dnia Origami w świetlicy szkolnej uczniowie brali udział w zajęciach z elementami sztuki składania papieru. Celem zajęć  było rozwijanie kreatywności, pomysłowości, twórczości, logicznego myślenia.

• październik 2019
        • 23. 10. 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pod kierunkiem B.Kucharzewskiej i R. Stawińskiej, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
          W grupie uczniów klas III – IV
          I miejsce zajęła Ewa Chyska, ucz. kl. III a
          II miejsce zajęła Zuzanna Grycko, ucz. kl. III a
          III miejsce  zajął Jakub Fuławka, ucz. kl. III a
          W grupie uczniów klas V -  VIII
          I miejsce zajęła Wiktoria Łasecka, ucz. kl. VII a
          II miejsce zajęła Amelia Fajkierz, ucz. kl. VI b
          III miejsce zajęła Aleksandra Janas, ucz. kl. VIIa.
          Wszystkim  uczniom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• grudzień 2018

„CO WIEM O POLSCE”

4 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej pod kierunkiem Pani R. Stawińskiej i Pani B. Kucharzewskiej odbył się konkurs – quiz „Co wiem o Polsce”.
          Głównym celem konkursu było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto kultywowanie polskiej historii, rozwijanie zainteresowań uczniów swoją ojczyzną.
          WYNIKI KONKURSU - QUIZU „CO WIEM O POLSCE”

Wśród uczniów z klas VI, VII, VIII: I miejsce zajął Szczupak Tomasz kl.VI b, II miejsce zajął Mateusz Jurkowski kl. VI b, III miejsce zajął Kacper Brzozowski kl. VI a

Z grupy klas IV i V: I miejsce zajęła Iskra Katarzyna kl. V a, II miejsce zajęła Chodorowska Julia kl. V c, III miejsce zajęła Sędkowska Martyna kl. V a.

Zwycięzcom i wyróżnionym SERDECZNIE GRATULUJEMY

• październik 2018

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 19.10.2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pod kierunkiem R. Stawińskiej i B. Kucharzewskiej, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
          W grupie uczniów klas IV – VI
          I miejsce zajęła Janas Aleksandra ucz. kl. VI a
          II miejsce zajął Brzozowski Kacper ucz. kl. VI a
          II miejsce ex aequo zajęła również Łasecka Wiktoria ucz. kl. VI a
          W grupie uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych

I miejsce zajęła Krawiec Nadzieja ucz. kl. VIII a,

II miejsce zajęła Pasik Anna ucz. kl. VIII a,

III miejsce zajęła Strzałka Dobrosława ucz. kl. III b gimnazjum.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.