• Dzień Dziecka - świętujemy dla Klary

• Czy można się doskonale bawić, jednocześnie wspierając szczytny cel? Oczywiście. Postaramy się to udowodnić 1 czerwca. Już teraz, wspólnie z naszymi partnerami, serdecznie zapraszamy małych i dużych do wspólnego świętowania Dnia Dziecka, połączonego ze zbiórką środków na leczenie i rehabilitację naszej uczennicy Klary.

Jakie atrakcje czekają nas tego dnia? Między innymi będzie można zobaczyć występy artystyczne uczniów Przedszkola im. Jana Brzechwy w Małomicach oraz Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Małomicach; pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Starlight by Sadeccy; pokazy strażackie. Na boisku będzie natomiast odbywał się klasowy turniej piłki nożnej, a dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w grach i zabawach oraz potańczyć zumbę. Nie zapomnijmy również o szaleństwie na dmuchanych zabawkach.

W zamian za drobny datek będzie można skorzystać ze strefy gastronomicznej (grill, ciasta i desery, frytki, gofry, wata cukrowa, naturalne lody) oraz zapleść warkoczyki, pomalować twarz, wykonać zmywalny tatuaż, wypuścić bańki mydlane czy zaopatrzyć się w balony napełniane helem. Zaprosimy również do udziału w kiermaszu fantów.

Lista atrakcji ciągle się powiększa, więc z pewnością pojawią się niespodzianki. Serdecznie zapraszamy 1 czerwca o godz. 16:00 na plac i boisko przy budynku szkoły.

Jednocześnie zwracamy się również z prośbą o wsparcie imprezy w postaci wykonania wypieków lub dostarczenia fantów. Bawmy się świetnie i pomagajmy Klarze.

Nasi partnerzy:

Gmina Małomice

Przedszkole im.Jana Brzechwy w Małomicach

MKS ISKRA Małomice

Małomicki Ośrodek Kultury

Ochotnicza Straż Pożarna Małomice

Ochotnicza Straż Pożarna Lubiechów

Fabryka waty cukrowej

i wielu innych ludzi dobrej woli.

Dziękujemy :)

• Klasowy Turniej Piłkarski z okazji Dnia Dziecka

• Już za nieco ponad dwa tygodnie Dzień Dziecka. Szykuje się zacna imprezka, ale o jej wszystkich szczegółach za kilka dni. Jednym z elementów obchodów Waszego święta na pewno będzie Klasowy Turniej Piłkarski drużyn pięcioosobowych, który organizujemy przy współpracy z MKS Iskra Małomice. Już dzisiaj zachęcamy drużyny klasowe do zapisywania się do turnieju. Sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa - tego z pewnością nie zabraknie. Szczegóły na załączonym plakacie:

• Sukces młodych mechaników!

• 5 maja 2023 roku trzech uczniów Szkoły Podstawowej w Małomicach wzięło udział w konkursie z zakresu techniki "Młody mechanik” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przedmiotami technicznymi. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Brzozowski, Łukasz Jurkowski oraz Szymon Styś z klasy 8 C.

Uczniowie zmagali się z trzema konkurencjami. Pierwszym zadaniem było rozpoznawanie urządzeń i narzędzi elektrotechnicznych. Następnie uczniowie rozwiązywali test z elektryczności, materiałoznawstwa oraz metod łączenia i obróbki metali. Ostatnią konkurencją było wykonanie według instrukcji budki lęgowej dla ptaków. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Niezwykle miło nam poinformować, że Szymon Styś zajął drugie, a Tomasz Brzozowski trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Łukasz Jurkowski także spisał się bardzo dobrze, gdyż do trzeciego miejsca zabrakło mu zaledwie 2 punktów. Gratulujemy!