• Czuć wielkanocny klimat!

• Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole podczas zajęć świetlicowych i plastycznych wykonywaliśmy palmy wielkanocne oraz pisanki. Celem zajęć było przybliżenie tradycji świąt wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Każdy uczestnik wykonał palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny, gałązek oraz kwiatów z bibuły. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane palmy dzieci zabrały ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.

Tradycyjne malowanie jaj woskiem nie słabnie na popularności. Technika ta jest znana od stuleci - pisanki malowano roztopionym woskiem, następnie wkładano do mieszaniny łupin cebuli z wodą, by nabrały brunatnej barwy. W trakcie naszych zajęć częściowo odtworzyliśmy ten proces i wielu ochotników spróbowało swoich sił w malowaniu woskiem - nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje. Wykonanie ich jest pracochłonne, jednak warte zachodu.

Takie zajęcia były świetną okazją, aby nauczyć się tworzenia najpiękniejszych symboli świąt wielkanocnych. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć w galerii i życzymy zdrowych, wesołych świąt!

• Wytańczyły stół do tenisa stołowego...

• 29 marca w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród szkołom wyróżnionym w konkursie "Raz, dwa, trzy - poruszaj się i Ty". Przypomnijmy, że w tym konkursie wywalczyliśmy zaszczytne trzecie miejsce. A nagrodą rzeczową, która wkrótce do nas dotrze jest... stół do tenisa stołowego!

• Pośpiewały na Pro Arte

• We wtorek, 28 marca, w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Lubuskiego Festiwalu Piosenki w ramach Pro Arte . Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice : Alicja Fajkierz, Lena Romaniak, Anna Borczyk oraz Weronika Fraszczyk, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom.

• Wyróżnienie dla Leny

• 28 marca w Żaganiu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w których wzięły udział Oliwia Karolczak z klasy ósmej oraz Lena Jas z klasy drugiej. Lena została wyróżniona jako najmłodsza uczestniczka turnieju. Gratulujemy.

• Wolontariusze na trasie biegu

• Jak się biega, to pić wodę trzeba... Nocą z 24 na 25 marca 1944 r., z żagańskiego obozu jenieckiego zbiegło 76. alianckich lotników. Wielka ucieczka stała się kanwą hollywoodzkiego hitu, ale również pretekstem do czczenia tej rocznicy w postaci Crossu Wielkiej Ucieczki organizowanego na terenach poobozowych przy ul. Lotników Alianckich w Żaganiu. A jak pić wodę trzeba, to zjawiają się tam wolontariusze z koła wolontariatu "Bratek" wraz ze swoją opiekunką Edytą Oleksy. Czy słońce, czy deszcz niestrudzenie trwają na swoich stanowiskach i dbają, aby biegacze się nie odwodnili. Ale nie tylko... Zakres ich zadań jest znacznie większy. Zresztą, zobaczcie sami!

• Niecodzienne powitanie wiosny

• 17 marca uczniowie naszej szkoły, wraz z przedszkolakami, a także uczniami szkoły w Chichach mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. TransFormers Show i pokazy sztuczek rowerowych Jonasza Pakulskiego zapewniły uczestnikom, tym młodszym jak i starszym, wiele niezapomnianych emocji. Takie atrakcje z okazji nadchodzącego Dnia Wiosny mogliśmy przeżywać dzięki organizatorom - Burmistrz Małomic i Małomickiemu Ośrodkowi Kultury.

• Nasi reprezentanci w województwie

• Zakończyły się etapy rejonowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023. Z radością informujemy, że na etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentować będą uczennice klasy ósmej: Karolina Frankowska (z języka polskiego); Weronika Nowak (z biologii); Zuzanna Sandowycz (z biologii). Gratulujemy awansu do etapu wojewódzkiego i trzymamy kciuki.

• Kiermasz fantów dla Rafałka

• Podczas kiermaszu, który odbył się 15 marca, losy rozeszły się błyskawicznie! Błyskawicznie również podliczyliśmy kwotę, którą tego dnia udało się zebrać - 3.012,00 zł. Cała suma trafi wkrótce na konto Fundacji Siepomaga z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Rafałka Kwiatkowskiego. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przyniesione fanty Dziękujemy także Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Małomicach za pomoc w zbieraniu fantów.