• Upragnione wakacje rozpoczęte!

• Zanim jednak to nastąpiło spotkaliśmy się na oficjalnej uroczystości zakończenia zajęć w roku szkolnym 2021/2022. Na jej początku, zgodnie z tradycją, absolwenci szkoły zatańczyli poloneza. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrała p. dyrektor Renata Fuławka, która powitała wszystkich zgromadzonych, podziękowała uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom za ciężką pracę w mijającym roku szkolnym oraz pogratulowała osiągniętych sukcesów.

Pani Burmistrz Małgorzata Sendecka pogratulowała wszystkim uczniom, szczególnie absolwentom i życzyła im sukcesów w dalszej karierze edukacyjnej. Wręczyła także nagrody uczennicom, które wyróżniły się pod względem osiągniętych wyników w nauce oraz odniesionych sukcesów w konkursach przedmiotowych - Amelii Twardochleb oraz Julii Chodorowskiej. Życzenia oraz podziękowania popłynęły również z ust pana Pawła Gorzków - przewodniczącego Rady Miejskiej oraz pani Anny Fajkierz - przewodniczącej Rady Rodziców. Dyrektor szkoły wręczyła wszystkim uczniom klas I - III pamiątkowe dyplomy, natomiast uczniom klas IV - VIII, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i powyżej - nagrody książkowe. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas ósmych godnie pożegnali się ze szkołą i kadrą pedagogiczną - pięknym słowem i piosenką. Później to już tylko odbiór świadectw i... WAKACJE!

• Łamigłówki tęgiej główki

• 15 czerwca odbył się nad małomickim zalewem międzyszkolny turniej przyrodniczy pt. : „Łamigłówki tęgiej główki” -zorganizowany przez Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie.

W turnieju wzięły udział drużyny z 6. szkół. Naszą szkołę godnie reprezentowały 2 zespoły. Zespół uczennic z kl. VII w składzie: Zuzanna Sandowycz, Weronika Nowak, Karolina Frankowska - zajął II miejsce w turnieju, natomiast drużyna w składzie: Julia Więckowska, Katarzyna Iskra i Julia Cukierska - zajęła III miejsce.

Uczestnicy turnieju mieli za zadanie rozwiązać w krótkim czasie 35 różnych krzyżówek, łamigłówek i rebusów o tematyce przyrodniczej.

Atrakcją turnieju były warsztaty łucznicze prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Każdy z uczestników miał okazję poznać technikę strzelania z łuku oraz sprawdzić swoją celność podczas samodzielnego oddawania strzałów do tarczy.

Bardzo atrakcyjne były również nagrody – bony podarunkowe do zrealizowania w sklepach Media Expert. Za zajęcie II miejsca każda z uczennic otrzymała bon o wartości 500 zł, natomiast za zajęcie III miejsca – bon o wartości 300 zł.

Opiekunem drużyn z Małomic była p. Aneta Świtała.

• Mobilny Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" w Małomicach

• Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” ponownie rusza w trasę. W 2022 roku historia pierwszych lat polskiej niepodległości na nowoczesnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” zawita do 40 miejscowości w całej Polsce. W każdej z nich interaktywna przestrzeń z atrakcjami takimi jak pokazy VR, hologramy i makiety będzie dostępna bezpłatnie przez trzy dni. Piętnastym przystankiem Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” w 2022 roku będą Małomice, gdzie teatr zawita w dniach 26 - 28 czerwca br. Będziecie mogli go odnaleźć na placu przy budynku Urzędu Miejskiego. Zapraszamy do zwiedzania!

• Dzień Pustej Klasy

• Jako jedna z blisko tysiąca szkół w Polsce świętowaliśmy 10 czerwca Dzień Pustej Klasy.  Opuściliśmy szkolne mury, aby udowodnić, że przebywanie w przyrodzie jest przyjemne i konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego, ale także, że w przyrodzie można się wspaniale uczyć nie tylko przyrody, biologii i geografii, ale także fizyki, muzyki, plastyki, języka polskiego, języków obcych i wszystkich innych przedmiotów szkolnych.  Wychodzenie w teren to nie "marnowanie czasu", ale jeden ze sposobów uczenia się. Tak, w terenie z powodzeniem można realizować podstawę programową, nabywać kompetencje kluczowe i się rozwijać.

• Nowe pomoce dydaktyczne od Wuppermann Polska Sp. z o.o.

• Dzięki zaangażowaniu Burmistrz Małomic pani Małgorzaty Sendeckiej nasza szkoła wzbogaciła się o kolejne pomoce dydaktyczne, których zakup został sfinansowany przez firmę Wuppermann Polska Sp. z o.o. Czym możemy się pochwalić? Jest to przede wszystkim podłoga interaktywna SmartFloor, która oprócz standardowej reakcji na ruch, umożliwia również sterowanie obrazem za pomocą specjalnych pisaków świetlnych. Na użytkowników tego urządzenia czekają kolorowanki dla najmłodszych, gry językowe, łamigłówki oraz gry zręcznościowe dla starszych. Oprócz tego dzieci mogą korzystać z dwóch kolorowych wyciszających kryjówek, jak również z zestawu do pracy terapeutycznej i psychologicznej.

9 czerwca gościliśmy na terenie naszej szkoły panią Burmistrz oraz Prezesa Zarządu Wuppermann Polska Sp. z o.o. pana Konrada Waszaka, którym serdecznie podziękowaliśmy za wsparcie oraz zademonstrowaliśmy funkcjonalność zakupionych pomocy.

• Przybyło rowerzystów...

• 29. uczniów klas czwartych przystąpiło dzisiaj, pod czujnym okiem funkcjonariuszy z Wydziału ruchu drogowego oraz instruktora Piotra Basałygi, do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie najpierw zmierzyli się z częścią teoretyczną, która polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Później nadszedł czas na część praktyczną, gdzie uczniowie musieli wykonać kilka manewrów, m.in. skręcanie w lewo i w prawo z wyciągniętą ręką, jazda między dwoma liniami, zatrzymanie się w oznaczonym miejscu. Wszyscy poradzili sobie doskonale i teraz ze spokojem mogą czekać na odbiór dokumentu, który umożliwi im samodzielne poruszanie się rowerem po drogach publicznych.

• Mnóstwo dobrej zabawy z okazji Dnia Dziecka

• Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji spotkaliśmy się na terenie rekreacyjnym przy zalewie wodnym, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Było dużo zabawy, uśmiechu i wrażeń, ale również sportowej rywalizacji. Z okazji Waszego święta, Drodzy Uczniowie, raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego!