Ósmoklasiści, już niedługo czeka Was wybór szkoły ponadpodstawowej. W normalnych warunkach odwiedzalibyście teraz różnego rodzaju targi edukacyjne, uczestniczylibyście w spotkaniach organizowanych przez szkoły z naszego powiatu. Obecnie jest to jednak niemożliwe. Dlatego też Liceum Ogólnokształcące w Szprotawie przygotowało dla Was ulotkę informacyjną, do której lektury zapraszamy:
Ulotka informacyjna LO w Szprotawie
Wesołych Świąt!
Pomimo obecnej sytuacji i wszechobecnych zagrożeń, niech te Święta Wielkanocne będą dla Was Uczniowie oraz dla Waszych Rodziców źródłem siły, radości, nadziei i optymizmu na cały rok.Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, nastroju, miłych spotkań w gronie najbliższej rodziny i wśród przyjaciół oraz "Wesołego Alleluja” życzą: dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi
Z działalności koła wolontariatu "Bratek"...
Nasi wolontariusze z koła wolontariatu "Bratek" postanowili udowodnić, że nie tylko można się zdalnie uczyć, ale też zdalnie pomagać. Uczniowie, którzy należą do koła wolontariackiego, bardzo często pokazywali, że chęć pomagania potrzebującym jest dla nich ogromnie ważna, przy czym wykazywali się ogromnym poświęceniem i empatią. Po wczorajszych konsultacjach on-line z opiekunem koła, panią Edytą Oleksy, wolontariusze postanowili ze swoich skromnych środków budżetowych przeznaczyć kwotę 200 zł w celu wsparcia akcji charytatywnej na rzecz Agaty Bodakowskiej (o całej akcji można przeczytać tutaj: https://www.siepomaga.pl/ratuj-agate). Dziś już wiemy, że akcja zakończyła się pełnym sukcesem dzięki pomocy wielu osób a my jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy, że przyłożyli do tego swoją cegiełkę.
Ruszył projekt "Szkoła z TVP"
Informujemy, że od bieżącego tygodnia ruszył projekt pod nazwą "Szkoła z TVP". Materiały lekcyjne emitowane będą od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl.
Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.
Pierwsze programy wystartowały 30 marca o godzinie 8.00. Można je obejrzeć na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.
Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej.
Aby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w „Szkole z TVP” wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy. Następnie trzeba wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu. Dzięki dwóm emisjom tej samej lekcji w ciągu dnia, porannej i popołudniowej, zawsze na tej samej antenie, uczeń i rodzic mogą w łatwy i przystępny sposób wybrać odpowiednią klasę. Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana będzie „Szkoła z TVP”, są dostępne dla każdego, za darmo. Aby mieć gwarancję pełnej dostępności wszystkich kanałów, uruchomiona została dodatkowa emisja programu TVP Rozrywka na cyfrowym multipleksie trzecim (MUX3), naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizory dostroją się automatycznie do nowych ustawień, natomiast w przypadku niektórych odbiorników telewizyjnych, może zaistnieć konieczność ręcznego dostrojenia. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób dostroić odbiornik telewizyjny zwiera instrukcja dołączona do telewizora. Informację taką można uzyskać również kontaktując się z infolinią producenta odbiornika telewizyjnego (numery telefonów dostępne są na stronach internetowych producentów telewizorów).
Próbny egzamin ósmoklasisty
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.
Instrukcja przebiegu egzaminu w naszej szkole:
1. Każdego dnia trwania egzaminów, w godz. 9:00 – 9:15, uczniowie wchodzą na stronę internetową naszej szkoły www.sp-malomice.edupage.org, gdzie w zakładce ZDALNE NAUCZANIE (tam, gdzie obecnie korzystają z możliwości pobrania zagadnień do realizacji) znajdą arkusz egzaminacyjny na dany dzień (trzeciego dnia również plik dźwiękowy z języka angielskiego).
2. Pobierają plik z arkuszem na swój komputer.
3. Przystępują do rozwiązywania testu. Rozwiązania zadań zapisują na kartce papieru, numerując kolejno poszczególne zadania.
4. Po zakończeniu pracy z arkuszem wykonują zdjęcia kartek, na których zapisali rozwiązania.
5. Zdjęcia (zaraz po zakończeniu danej części egzaminu) przesyłają mailowo na adres: zdalnanauka.sp.malomice@gmail.com (w temacie wiadomości wpisują: imię i nazwisko, język polski/matematyka/język angielski). Po sprawdzeniu, nauczyciel prześle uczniom informację zwrotną na temat tego, co zrobili dobrze, a co wymaga jeszcze poprawy.
6. Pracują zgodnie z czasem przeznaczonym na wykonanie zadań:
- z języka polskiego jest to 120 minut,
- z matematyki 100 minut,
- z języka angielskiego 90 minut.
7. Jeżeli któryś z uczniów posiada dostosowanie dotyczące wydłużenia czasu, to pracują wtedy:
- z języka polskiego 180 minut,
- z matematyki 150 minut,
- z języka angielskiego 135 minut.
8. W kolejnych dniach postępujemy analogicznie do pkt 1 – 5.
Przed sobą uczniowie znajdą wiele pomocy dydaktycznych, które z pewnością będą zachęcały ich do niesamodzielnej pracy. Licząc na ich szczerość oraz pomoc ze strony rodziców, apelujemy jednak o to by z nich nie korzystali, by ich praca była absolutnie samodzielna. Pamiętajmy, że z żadnej części egzaminu próbnego uczniowie nie otrzymają oceny wpisywanej do dziennika. Ten próbny egzamin ma tylko jeden cel dla ucznia: sprawdzenie i uświadomienie sobie tego, co już potrafi a nad czym musi popracować.
APEL PSSE w ŻAGANIU
Odpowiadając na apel Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Żaganiu, publikujemy poniżej materiały informacyjne dotyczące sposobów zachowywania się, przestrzegania higieny osobistej oraz zasad kwarantanny domowej. Pliki dostępne są poniżej:
Zdalne nauczanie
W związku z koniecznością kontynuowania zdalnego nauczania, spowodowanego zamknięciem szkół, postanowiliśmy wprowadzić w nim zmiany w naszej szkole, począwszy od poniedziałku 23 marca. Wszelkie informacje będą, tak jak odbywa się to dotychczasowo, przesyłane na konto ucznia i rodzica w dzienniku elektronicznym, jednak dla ułatwienia będziemy je publikować również na stronie internetowej, w zakładce "ZDALNE NAUCZANIE". Przygotowane przez nauczycieli zagadnienia będą zgodne z obowiązującym w danej klasie dziennym planie lekcji (dotyczy klas IV - VIII) i zebrane w jednym pliku tekstowym. Mamy nadzieję, że ułatwi to naszym uczniom pracę, a rodzicom - nadzór nad zdaniami wykonywanymi przez uczniów.
Higiena pracy przy komputerze
Szanowni Państwo. W załączeniu podajemy informację skierowaną do NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I RODZICÓW O KSZTAŁCENIU NA ODLEGŁOŚĆ W SZKOLE, Z UWZGLĘDNIENIEM HIGIENY PRACY UCZNIÓW ORAZ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA W SIECI. Prosimy o zapoznanie się z informacją.
Zawieszenie zajęć
Szanowni Państwo.
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – wychowawczych w przedszkolach i szkołach na terenie całej Polski, informujemy o działaniach naszej szkoły w najbliższych dniach:
1. W dniach 12 i 13 marca (czwartek, piątek) nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, czyli bieżące lekcje. Szkoła zapewni zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godz. 8:00 – 15:15, ale tylko dla dzieci znajdujących się w wyjątkowej sytuacji, tj. takich, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki domowej. Jeżeli dziecko może zostać w domu pod opieką pełnoletniej osoby, prosimy aby nie przychodziło do szkoły.2. Od dnia 16 marca (poniedziałek) do dnia 25 marca (środa) uczniowie nie przychodzą do szkoły, ponieważ nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, jak również zajęcia opiekuńcze.
3. W okresie zawieszenia zajęć, poprzez dziennik elektroniczny, uczniowie będą otrzymywali od nauczycieli materiały i zagadnienia do samodzielnej pracy w domu. Ponadto, poprzez wiadomości w dzienniku elektronicznym, będziemy Państwa powiadamiać o wszelkich nowych informacjach. Prosimy o częste logowanie się do dziennika i sprawdzanie wiadomości.
4. Jeżeli ktoś z Państwa nie ma dostępu do e-dziennika (brak danych do logowania), może zgłosić się 12 i 13 marca w godz. 8:00 – 15:00 do wicedyrektora szkoły w celu wygenerowania nowego hasła.
5. Zaplanowane na 23,24,25 marca szkolne rekolekcje wielkopostne nie odbędą się w tym terminie. O zmianach w tym zakresie zostaniecie Państwo poinformowani w kościele podczas niedzielnych mszy.
6. Prosimy, aby zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w domu oraz sprawdzać, czy wykonały one zadania przesłane przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym.
7. Informujemy, że rodzicowi, który ma dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegóły znajdziecie Państwo na internetowej stronie ZUS.
8. Przypominamy także o pilnowaniu przestrzegania przez dzieci podstawowych zasad higieny osobistej i czystości pomieszczeń , w których przebywają. Zaleca się również unikanie wszelkich miejsc, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi, np. kina, baseny, sale zabaw, centra handlowe, itp.
9. Prosimy o odbieranie naszych komunikatów w dzienniku elektronicznym, na profilu Facebookowym oraz stronie internetowej szkoły. Zalecamy także śledzenie bieżących komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Kangur Matematyczny 2020
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04 br.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Wszystkie