• Uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości

          • W piątkowe przedpołudnie, 10 listopada, nasza szkolna społeczność zgromadziła się, by wspólnie uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy każdemu, kto był częścią tej niezwykłej uroczystości! Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania wszystkich zwrotek naszego hymnu narodowego. Później obserwowaliśmy wzruszającą inscenizację, która przeniosła nas w czasie i pozwoliła lepiej zrozumieć historyczne konteksty. Następnie mieliśmy okazję wsłuchać się w piękne recytacje, które oddały ducha polskiej walki o wolność.

            Niezapomniane chwile przyniosły występy muzyczne i taneczne naszych utalentowanych uczniów. Śpiew i tańce przypomniały nam o bogactwie polskiej kultury i tradycji.

            Dziękujemy nauczycielom i uczniom za niesamowite zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Wszystkie występy były wyjątkowe i pokazały, jak ważne jest pamiętanie o naszej historii i tradycji.

          • #Szkoła do hymnu!

          • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu, organizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym wyjątkowym momencie, jednocząc się z tysiącami uczniów i nauczycieli z całej Polski, wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób wyraziliśmy nasz patriotyzm i szacunek dla historii narodu.

          • Marcelina Skawińska Laureatką Wojewódzkiego Konkursu PCK!

          • Z dumą i radością informujemy, że nasza niezwykle utalentowana uczennica, Marcelina Skawińska, została uhonorowana tytułem Laureata w kategorii klas I - III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Polskiego Czerwonego Krzyża! To ogromne osiągnięcie i dowód na to, że pasja połączona z ciężką pracą zawsze przynosi wspaniałe efekty. Praca Marceliny oraz innych wyróżnionych artystów jest już dostępne do podziwiania w Galerii Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

          • Wolontariusze w akcji

          • W ostatnie dni października możemy zaobserwować wzmożony ruch na cmentarzach i nekropoliach. Bliscy zmarłych myją nagrobki, grabią zalegające wokół nich liście, zapalają znicze i ustawiają kwiaty. A co, jeśli któryś z nagrobków wygląda na opuszczony i nie krzątają się wokół niego bliscy zmarłej osoby? Wtedy pojawiają się oni - wolontariusze ze szkolnego koła "Bratek". "Uzbrojeni" w narzędzia - a przede wszystkim w szczere chęci - sprawiają, że 1 listopada, z pozoru opuszczone i zaniedbane nagrobki na małomickim cmentarzu, zyskują chociaż część swojej dawnej świetności.

          • Wydarzenia w ramach CodeWeek

          • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie.

            Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie uczestniczyła w akcji poprzez organizację wydarzenia pod hasłem: „Matematyka bez prądu - matematyczne kodowanie offline.” Aktywność realizowana była podczas lekcji matematyki oraz zajęć świetlicowych w kl. IV - VIII. Polegała na zabawach z kodowaniem offline, rozwiązywaniu łamigłówek logicznych połączonych z nabywaniem i rozwijaniem umiejętności matematycznych, wyobraźni geometrycznej oraz kreatywności uczniów.

          • Miejsca medalowe naszych uczniów w Biegu Dziadoszan

          • 7 października w Szprotawie odbyła się już XXXII edycja "Biegu Dziadoszan", w której wystartowało ok. 50. zawodniczek i zawodników reprezentujących naszą szkołę we wszystkich kategoriach wiekowych. Z imprezy wróciliśmy z tarczą, z trzema pozycjami medalowymi: 2. miejsce Maksymilian Choma w kat. klas 5-6, 3. miejsce Michał Kubera w kat. Klas 7-8, 3. miejsce Wiktoria Kaczmarek w kategorii klas 7-8.

            Było blisko do jeszcze kilku medalowych miejsc, ale... przecież najważniejsza jest piękna idea coubertenowskiej rywalizacji - liczy się udział i zaangażowanie, a to u wszystkich naszych biegaczy było na najwyższym poziomie.

          • W Dzień Piżamy - POMAGAMY!

          • Ciąg dalszy Szkolnych Dni Profilaktyki pod hasłem „W DZIEŃ PIŻAMY – POMAGAMY!!!” W ramach solidarności z dziećmi hospitalizowanymi na oddziałach onkologicznych, na korytarzach naszej szkoły w czwartek 26 października można było spotkać  wielu bywalców ubranych w piżamy lub szlafroki. Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji, do której dołączyliśmy już po raz kolejny, jest Fundacja "Gdy Liczy się Czas" z Lublina.

            Akcja miała przede wszystkim charakter charytatywny i towarzyszył jej Kiermasz Śniadaniowy oraz symboliczny Bieg w Piżamie, który odbył się na naszym boisku.

            W tym roku pomagaliśmy Tym, do których nam najbliżej – Rafałkowi Kwiatkowskiemu i Klarze Drozdek, dlatego też nasz bieg odbył się pod hasłem „Biegniemy po zdrowie dla Klary i Rafała”.

            Podczas kiermaszu można było zakupić drugie śniadanie – m.in. sałatkę jarzynową, kanapki, a także różne słodkości – domowe wypieki i desery oraz galaretkę z owocami.

            Całkowity dochód z akcji w kwocie 3.242,00 zł zostanie przeznaczony na wsparcie naszych uczniów.

          • Przerwę to my wykorzystujemy na... czytanie!

          • W czwartek 26 października 2023 r. po raz trzeci wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana była w ramach MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH oraz kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

            Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W tym roku czytaliśmy bajki i baśnie: „Tomcio Paluch”, „Wróżki”, „Królewna Śnieżka”, „Stoliczku, nakryj się”, „Ośla skórka”, „Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek” i inne. Akcja przebiegała pod hasłem – STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM. Uczennice klas piątych recytowały też maluchom wiersze. W biciu rekordu udział wzięli wszyscy uczniowie z klas I – V oraz nauczyciele naszej szkoły. Wszystkim dziękujemy za współpracę i zaangażowanie. Dzięki Wam tegoroczny rekord wzbogacimy o 276 osób czytających na przerwie.

          • Dzień Edukacji Narodowej '2023

          • Chociaż Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, my to wydarzenie świętowaliśmy dzień wcześniej. I jak to w piosence: była zabawa, działo się, było głośno i było radośnie!
            Jeszcze raz, wszystkim pracownikom oświaty, życzymy wszelkiej pomyślności i samych cudownych chwil w towarzystwie swoich uczniów!

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • Od wielu lat w październiku obchodzimy MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W tym roku IASL jako hasło przewodnie MMBS 2023 wybrało – „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu: Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”. Biblioteka szkolna zaprasza do kilku akcji, które mają na celu zainteresowanie książką, podnoszenie poziomu czytelnictwa, promocję biblioteki szkolnej oraz zaakcentowanie Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych:

            1. Konkurs czytelniczo – plastyczny pod hasłem: "Jesień".
            2. Akcja: "Jesienne drzewo czytelnicze".
            3. Książki lubią zakładki.
            4. "Przerwa na czytanie" – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
            5. Akcja czytelnicza: "Klub pożeraczy książek".

            O wszystkich działaniach i zasadach dowiecie się w bibliotece szkolnej.

            Zapraszamy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im . Adama Mickiewicza w Małomicach
      • (+48) 68 376 91 56
      • (+48) 68 376 91 56
      • Plac Tysiąclecia 3 67-320 Małomice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych