Wszystkim Paniom z okazji ich święta...
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy/ / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.
Materiał przygotowany dla rodziców uczniów przybywających z Ukrainy zawiera informację o dokumentach, jakie są wymagane, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu,a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy.
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych przez szkołę oraz zostać objęte opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.
Jak przebiegły odwiedziny przyszłych pierwszoklasistów?
Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole sześciolatków, którzy jeszcze chodzą do przedszkola, ale już od września rozpoczną naukę w naszej szkole. W ich pierwszym pobycie w naszej placówce towarzyszyli im oczywiście rodzice. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach przygotowanych przez naszych nauczycieli, a były to m.in. malowanie na mleku, nauka szycia i przygotowywania przepysznych soków, sianie owsa, zabawy z językiem angielskim, nauka gry na bum bum rurkach, programowanie robota Artiego oraz sportowy tor przeszkód. Dzieci stworzyły też kolorową lawę w słoiku, którą zabrały do domu (podobnie jak owies).
106W tym czasie rodzice spotkali się z dyrekcją i pracownikami szkoły, aby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną oraz uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkę, która z pewnością będzie dobrze kojarzyła mu się z naszą szkołą. Nie zapomnieliśmy także o obiecanym malowaniu twarzy, słodkim poczęstunku, no i oczywiście... popcornie. Zanim przyszli pierwszoklasiści zasiądą w szkolnych ławkach, jeszcze na pewno nas odwiedzą, by odbyć wspólne zajęcia z nieco starszymi kolegami i koleżankami.
To już jutro - Dzień Drzwi Otwartych!
To już jutro! Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na Dzień Drzwi Otwartych. Startujemy o godz. 16:30. Przy okazji, dzięki zaangażowaniu PROJEKT JANAS, powstał spot promujący naszą szkołę:
Zbiórka charytatywna na rzecz Ukrainy
Szanowni Państwo.
W obliczu tego, co dzieje się obecnie w Ukrainie, postanowiliśmy nie pozostawać bierni i pomóc, jak tylko możemy. W związku z tym od najbliższego poniedziałku (28 lutego) do odwołania organizujemy na terenie naszej szkoły zbiórkę najpotrzebniejszych na dziś rzeczy, które przekażemy potrzebującym Ukraińcom za pośrednictwem Caritas Polska.
Obecnie do najpotrzebniejszych rzeczy należą:- środki higieny osobistej i środki czystości (mydło, proszek, pasta do zębów, szampony, itp.)
- pościel (nowa), śpiwory, karimaty, ręczniki,
- środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, plastry, opatrunki, apteczki pierwszej pomocy,
- bielizna damska, męska, dziecięca,
- woda butelkowana,
- odzież (kurtki, spodnie i bluzy dresowe, itp.),
- latarki, zapałki, świece, baterie, powerbanki,
- żywność sucha i w puszkach (kasze, makarony, konserwy, itp.),
- żywność dla dzieci (kaszki, słoiczki, itp.),
- przybory szkolne.Zbieramy także rzeczy używane, jednak ważne jest, aby były one w bardzo dobrym stanie. Rzeczy można dostarczać do naszej szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00.
Za wszelką udzieloną pomoc oraz przekazywanie tej informacji rodzinie i znajomym, z góry serdecznie dziękujemy.
Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2021/2022
Cierpliwie poczekaliśmy, aż wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej i oficjalnie podsumowaliśmy pierwsze półrocze obecnego roku szkolnego Na specjalnie zorganizowanym apelu władze Samorządu Uczniowskiego, przy wsparciu swojego Opiekuna, przypomniały najważniejsze wydarzenia, które odbyły się na terenie szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022. Najmilszym akcentem tego spotkania było wręczenie przez dyrekcję szkoły pamiątkowych dyplomów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce (średnia 5,0 i wyżej) oraz za 100% frekwencji na zajęciach. Apel był również okazją do uhonorowania dokonań czytelniczych naszych uczniów oraz podsumowania akcji BohaterON.
42
ARTIE, czyli robot do nauki kodowania
To jest ARTIE 3000. On i jego dziewięciu braci bliźniaków dotarło już do nas w ramach zakupu sfinansowanego z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Artie to niesamowity robot, który rysując, uczy dzieci kodowania i wprowadza w pierwsze tajniki robotyki edukacyjnej. Ta grupa robotów będzie służyła przede wszystkim naszym najmłodszym uczniom z klas I - III.
Dzień Drzwi Otwartych
Chcemy poznać się z Wami bliżej, dlatego 1 marca organizujemy Dzień Drzwi Otwartych, na który zapraszamy najstarszych przedszkolaków (a już wkrótce pierwszoklasistów) wraz z rodzicami. Gwarantujemy dobrą zabawę, wiele pozytywnych emocji i duuuużo niespodzianek Początek o godz. 16:30.
Nasi reprezentanci na etapie wojewódzkim!
Zakończyły się etapy rejonowe wszystkich tegorocznych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Wyniki zostały już zweryfikowane, dlatego "wszem wobec i każdemu z osobna czynimy wiadomym", że na ostatnim etapie (wojewódzkim) naszą szkołę reprezentować będą:
- z języka polskiego: Amelia Twardochleb;
- z języka angielskiego: Amelia Twardochleb i Wojciech Grabski;
- z biologii: Julia Chodorowska i... Amelia Twardochleb (tak, to nie pomyłka :))
Na wyrazy uznania zasługują także nasze nauczycielki, które przygotowują uczniów do konkursów: p. Wioleta Szczygieł (j.polski), p. Tatiana Fraszczyk i Paulina Halec (j. angielski) oraz p. Aneta Świtała (biologia)
BohaterON - otrzymaliśmy podziękowania za udział w akcji
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o akcji BohaterON, do której włączyła się nasza szkoła. Akcja ta polegała na upamiętnieniu wśród uczniów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz pielęgnowaniu pamięci o uczestnikach tych wydarzeń. Koordynatorkami akcji w naszej szkole były panie Brygida Bednarczyk oraz Flawia Wityńska - Chyska, co potwierdzają otrzymane dyplomy:
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie