• W hołdzie dla twórców Konstytucji 3 Maja

• Wspólnie z przedstawicielami innych gminnych instytucji, delegacja uczniów i pracowników naszej szkoły złożyła 30 kwietnia przed pomnikiem (znajdującym się na placu Konstytucji 3 Maja) symboliczne wiązanki kwiatów, które stanowią upamiętnienie i hołd dla wszystkich tych, którzy przyczynili się 233 lata temu do uchwalenia konstytucji, która - przypomnijmy - była pierwszą w Europie i drugą na świecie.

• Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 30 kwietnia w naszej szkole był dniem pełnym patriotyzmu i refleksji – świętowaliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zorganizowaliśmy uroczysty apel, podczas którego przypomnieliśmy znaczenie tego ważnego dla Polski dokumentu. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali materiały multimedialne, recytacje, występy wokalne i taneczne oraz popisy muzyczne, przybliżając wszystkim obecnym ducha tamtych czasów. Dziękujemy wszystkim za udział i za to, że razem możemy pielęgnować pamięć o naszej historii. To był wyjątkowo pouczający i podniosły dzień dla całej społeczności szkolnej.

• Gra terenowa na Święto Konstytucji 3 Maja

• 29 kwietnia, w ramach obchodów 233. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, reprezentanci klas IV - VII wzięli udział w grze terenowej poświęconej temu wydarzeniu. Podczas gry, nasi uczniowie mieli szansę zgłębić tajniki historii Polski, ucząc się o znaczeniu Konstytucji i jej wpływie na życie ówczesnych Polaków. Zadania terenowe nie tylko wzbogaciły ich wiedzę, ale też dostarczyły mnóstwo radości i emocji. Serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej w Małomicach oraz Małomickiemu Ośrodkowi Kultury za miłe przyjęcie i pomoc w organizacji wydarzenia.

• Człowiek sprężyna w akcji!

• 24 kwietnia niezwykłą przyjemność gościć w murach naszej szkoły międzynarodowych artystów ze Studia Carnival z programem "Art Voyage". Uczestnicy tego fascynującego występu mogli zobaczyć m.in. tańczące lalki, piękną Jasmine w egzotycznym tańcu, Różową Panterę zamkniętą w kostce, klauna Igora, czteronogiego niemieckiego profesora czy w końcu człowieka sprężynę - uczestnika rumuńskiej edycji programu "Mam Talent". Odważniejsze dzieci również zaprezentowały się na scenie w towarzystwie artystów.

• Obchody Dnia Ziemi

• 22 kwietnia nasza szkoła świętowała Dzień Ziemi w wyjątkowy sposób! Organizując ekscytującą grę terenową, zachęciliśmy uczniów do aktywnego poznawania i ochrony naszej pięknej planety. W ramach gry, nasi młodzi ekolodzy mieli szansę nauczyć się, jak ważne jest dbanie o środowisko poprzez różnorodne zadania związane z recyklingiem, oszczędzaniem wody i ochroną przyrody. Każde z zadań było nie tylko edukacyjne, ale też stanowiło świetną zabawę! Razem tworzymy lepszą przyszłość dla naszej planety!

• Żonkile na 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

• 19 kwietnia obchodziliśmy 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasi wolontariusze z koła "Bratek" przypinali pracownikom szkoły oraz mieszkańcom naszego miasteczka symboliczne żonkile, aby uczcić pamięć i odwagę bojowników walczących o wolność w 1943 roku. Żonkile stały się symbolem tego bohaterskiego zrywu. Przypinając kwiat, pokazujemy naszą solidarność z ofiarami tragedii oraz przypominamy o ważnej lekcji historii, która wciąż rezonuje w naszej pamięci.

• Startuje nasz kanał na WhatsApp!

• Staramy się iść z duchem czasu i wykorzystywać różnorodne narzędzia, aby być bliżej Was. Zatem miło nam poinformować, że właśnie wystartował nasz oficjalny kanał na WhatsApp! Znajdziecie go tutaj: https://whatsapp.com/channel/0029VaWxno3Bqbr1RAqY5I3u

Kanał to prosty, niezawodny i chroniący Twoją prywatność sposób otrzymywania ważnych aktualizacji od naszej szkoły – bezpośrednio w WhatsApp. Kanał będzie dostępny na nowej karcie Aktualizacje. Będzie on oddzielony od czatów z rodziną, znajomymi i społecznościami. Co ważne, obserwowanie kanału nie ujawni Twojego numeru telefonu administratorowi ani innym obserwującym.

Aby otrzymywać od nas powiadomienia w WhatsApp wystarczy kliknąć w powyższy link, który przekieruje Cię do aplikacji. Następnie kliknij "Obserwuj" i... gotowe! Możesz także zdecydować, czy włączyć powiadomienia kanału.

• Szkolny konkurs ortograficzny

• W marcu odbył się wewnątrzszkolny konkurs ortograficzny, który zorganizowała biblioteka wraz ze świetlicą. Zmagania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. 3 kwietnia nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

- w kategorii klas 7 - 8 miejsce pierwsze zajęła Ewa Chyska,

- w kategorii klas 5-6 miejsce pierwsze zajęła Helena Krawiec,

- w kategorii klas 3-4 miejsce pierwsze zajęła Julia Lasota.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy ortograficznych sukcesów!